Форум за социалистическите мотоциклети
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кой какво и как реставрира?

4 posters

Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Кой какво и как реставрира?

Писане  dra_go Вто Май 19, 2009 12:45 pm

Предполагам повечето от вас се увличат по идеята за реставрация и реконструкция...
Това може би ще е най-подходящото място всеки желаещ да сподели какво, как и с какви мъки е сътворил. А и доста от нас ще почерпят идеи един от друг Wink


Последната промяна е направена от dra_go на Сря Май 20, 2009 11:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
dra_go
dra_go

Брой мнения : 18
Join date : 08.05.2009
Age : 44
Местожителство : ВАРНА

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  xyligan_s_balkan Вто Май 19, 2009 1:00 pm

Еее отдавна не бях виждал някой да пише тука, а темата е добра cheers В момента реставрирам Балкан 250 М-2, имам и един незавършен проект на чопър от балкан, но той е отложен за неопределен период от време. Целта ми в момента е да завърша реставрацията на Балки, която започнах в края на миналото лято. До момента съм отметнал хромирането на някои от детайлите, полирането на други, купил съм гуми пълен комплект, акумулатор, бутала, сегменти, дискове за съединителя, някой от вас ако ме насочи от къде мога да си купя нови хромирани обръчи за 18 цолови капли много ще ми помогне Very Happy. След завършването на тая реставрация, следващият проект, който очаква развитие е реставрация на Симсон СР2, снимки по темата ще гледам да кача утре
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  xyligan_s_balkan Сря Май 20, 2009 11:29 am

Ето малко снимки на някои детайли....
Кой какво и как реставрира? 847352o
Кой какво и как реставрира? 847357W
Кой какво и как реставрира? 847358J
Кой какво и как реставрира? 847363s
Кой какво и как реставрира? 847382r
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  mitaka_loki Сря Май 20, 2009 12:18 pm

Хулигане за какви обръчи(за джнти) става въпрос и колко ти излезе тапецирането на седялката?

mitaka_loki

Брой мнения : 6
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  OGN Сря Май 20, 2009 12:22 pm

Частите изглеждат страхотно.По скоро да сглобяваш машинката и да я покажеш Smile .И също така да споделиш къде си ги хромирал и на каква цена =).

OGN

Брой мнения : 14
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  xyligan_s_balkan Сря Май 20, 2009 12:54 pm

mitaka_loki написа:Хулигане за какви обръчи(за джнти) става въпрос и колко ти излезе тапецирането на седялката?
Aми обръчите на каплите представляват детайла, който остава след като си отстранил главината и спиците. Сети ли се? Където трябва да са гумите.....Седалката - 30 лв ми излезе тапицерията


Последната промяна е направена от xyligan_s_balkan на Сря Май 20, 2009 9:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  xyligan_s_balkan Сря Май 20, 2009 12:56 pm

OGN написа:Частите изглеждат страхотно.По скоро да сглобяваш машинката и да я покажеш Smile .И също така да споделиш къде си ги хромирал и на каква цена =).
Ех, и аз нямам търпение.....ама пустите пари никога на стигат. Важното е,че все пак лека полека ше дойде и мига, в който слънцето щре изгрее и на нашата улица sunny Вижте сега тук, защото ми е омръзнало да пиша наляво надясно за това..... http://www.motoforum-bg.com/index.php?topic=1125.0
xyligan_s_balkan
xyligan_s_balkan

Брой мнения : 149
Join date : 05.05.2009

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  dra_go Съб Май 23, 2009 3:10 pm

Да споделя и аз... Захванах се с Ижката от аватара ми 2001г- уж на майтап. Три години си уплътнявах свободното време с нея, и то с голям мерак. Беше адска гробница като ми го изсипаха с ремърке в двора.

Кой какво и как реставрира? %D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B9_a8f6b_10895271

Работата вървеше добре...

Кой какво и как реставрира? Image-17_d5a76_10895189

Хареса ми как се плучи...

Кой какво и как реставрира? 1_c19a5_10894886

... до миналото лято, когато боята на рамата взе да се люпи от водоструйката и цилиндъра не взе да издава странен шум на шепа с'тинки в него. Метнах го наново- двигател/шлайф, рама/прахово, тенекии/леки промени, ново окабеляване, пренареждане на спици на задната капла в/у по-малък обръч... а и през последните години ми дойдоха разни идеи за леко подобрение, които в момента също реализирам.

В тия начинания скука няма. Успех на всички и желая по-малко мазоли от търкане...
dra_go
dra_go

Брой мнения : 18
Join date : 08.05.2009
Age : 44
Местожителство : ВАРНА

Върнете се в началото Go down

Кой какво и как реставрира? Empty Re: Кой какво и как реставрира?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите